Home > Czech > Závěrečná konference projektu PLAS (in Czech)

Závěrečná konference projektu PLAS (in Czech)

Dovolujeme si Vás pozvat na závěrečnou konferenci projektu PLAS, která završí dvouletou spolupráci a výměnu zkušeností organizací působících v oblasti aktivního stárnutí. Své zkušenosti, postřehy a doporučení budou na konferenci  prezentovat zástupci italského města Villa Castelli, britské University of Wolverhampton, maďarského města Újszilvás, britské komunitní organizace PISCESwm a polského Institutu pro rozvoj lidských zdrojů. Na konferenci rovněž vystoupí zahraniční hosté z Národní organizace pacientů (Bulharsko), představitelé  sociálního podniku McSence (Velká Británie) a Komunitního centra Prádelna (Česká republika) se zkušenostmi s komunitním plánováním a podnikáním.

Projekt PLAS si klade za cíl navrhnout opatření, které zlepší povědomí veřejnosti v zemích Evropské unie o nástrojích aktivního stárnutí. Mezi diskutovaná témata patří národní systémy rekvalifikací, princip celoživotní učení a další profesní vzdělávání, zejména ve vztahu k zaměstnancům starších 50 let, kteří jsou jednou z nejzranitelnějších skupin na trhu práce v rámci celé EU. Obsah projektu reflektuje současný evropský dialog o udržitelnosti sociálních systému v řadě zemí EU a zdůrazňuje potřebu důkladné debaty na toto téma zejména v souladu s uplynulým rokem „Aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity“.

Konference se koná dne 6.6. 2013 v prostorách Staroměstské radnice (Staroměstské náměstí 1/3, 110 00 Praha 1-Staré Město) ve třetím patře od 9:00.

Harmonogram a agenda setkání je Vám k dispozici na odkaze zde.

Těšíme se na Vaši účast.

 

Konference se koná v rámci projektu PLAS – Promoting Lifelong Learning as an Active Ageing Strategy podpořeného z programu Lifelong Learning Programme a Evropskou komisí (CZ/11LLP-LdV/PS/134009). 

 

 

, ,

Comments are closed.

TOP